Jak rozpocząć rozmowę z nieznajomą kobietą

Czy zdarzało ci się, że idąc ulicą albo siedząc w kawiarence, nagle zobaczyłeś piękną kobietę, którą bardzo chciałbyś poznać? Miała w sobie coś wyjątkowego i pociągającego, czego nie miała żadna inna. I właśnie w tym momencie, kiedy chciałeś wykonać pierwszy krok, poczułeś doskonale znany ci już strach.

Jak rozpocząć rozmowę z kobietąZ jednej strony nie chciałeś stracić szansy na poznanie tak wspaniałej dziewczyny, z drugiej strony nagle ogarnęła cię niemoc – zupełnie nie wiedziałeś, co robić, aby twoje podejście okazało się skuteczne. Z pewnością ta sytuacja jest znajoma każdemu mężczyźnie. W tym artykule postaram się udzielić Ci kilku rad, dzięki którym będzie się ona zdarzała się jak najrzadziej, a Ty będziesz mógł rozpoczynać rozmowy z nieznajomymi kobietami w dowolnych sytuacjach.

Pierwsza rada, najbardziej uniwersalna, polega na tym, iż rozpocząć rozmowę z nieznajomą kobietą możesz po prostu ot tak, bez żadnego powodu. Człowiek jest stworzeniem społecznym, dla którego komunikacja interpersonalna jest jedną z podstawowych, niezbędnych potrzeb. Wystarczy, że po prostu podejdziesz i zaczniesz z nią rozmawiać. “No dobrze, ale co mam powiedzieć?” – pomyślisz. W klubie nocnym możesz zapytać kobietę o to, jak jej się podoba impreza albo muzyka w tym klubie. W centrum handlowym możesz po prostu dosiąść się do siedzącej na ławce dziewczyny i zapytać, jak jej mija to wspaniałe popołudnie na zakupach. Uwierz mi, pomimo tego, że jesteś zupełnie obcą dla nich osobą, z wielką chęcią rozpoczną z tobą rozmowę. Dodatkowo, możesz zastosować pewien mały trik. Przypomnij sobie sytuacje, kiedy w jakimś miejscu zauważałeś osobę, z którą chodziłeś razem do podstawówki. Tak naprawdę nigdy się nie poznaliście. Co robiłeś w tej sytuacji? Być może zdarzało Ci się podejść do niej i rozpocząć rozmowę, gdyż w głowie miałeś przekonanie „chodziliśmy razem do tej samej podstawówki”. Właśnie dlatego podejście do kobiety z przekonaniem, że już się znacie albo macie wspólne przeżycia, znaczenie ułatwi pierwszy kontakt oraz pomoże ci pozbyć się lęku przez zawarciem znajomości.

Bardzo często nie podchodzimy do nieznajomej kobiety, która nam się podoba, ponieważ w głowie pojawiają się setki wymówek. Mogą one być związane z tym, iż kobieta jest zbyt piękna i wydaje ci się, że z pewnością zostaniesz odrzucony, albo z tym, że zupełnie nie masz humoru, aby poznawać nowe kobiety. Uwierz mi, że to są tylko bzdurne wymówki twojej podświadomości i w rzeczywistości one nie mają żadnego uzasadnienia! Jedną z metod pomagających zwalczać te wymówki jest tak zwana reguła 3 sekund. Jak sama nazwa mówi, polega ona na tym, aby robić podejście do nieznajomej kobiety w ciągu trzech pierwszych sekund od momentu, gdy ją zobaczysz. Kierując się tą zasadą sprawisz, iż wymówki po prostu nie będą miały czasu się pojawić. Zanim się obejrzysz, już będziesz stać obok niej i bardzo możliwe, że będziesz wtedy podziwiać uroczy uśmiech na jej twarzy, wywołany dzięki twojej spontaniczności.

Następną bardzo ważną rzeczą, która jest niezbędna przy zawieraniu znajomości z nieznajomymi kobietami, są tak zwane otwieracze (z ang. openery) – frazy, które wykorzystuje się, aby zwrócić na siebie uwagę i rozpocząć rozmowę. W mojej praktyce trenerskiej uczę kursanów dziesiątek różnych otwieraczy, natomiast prawda jest taka, że każdy wybiera sobie te openery, które będą najlepiej odpowiadały jego sposobowi bycia i które będą na tyle uniwersalne, by móc z nich korzystać w każdej sytuacji życiowej. Otwieracze możemy podzielić na dwa rodzaje – bezpośrednie i pośrednie. W przypadku otwieraczy bezpośrednich komunikujemy kobietom intencję naszego podejścia (np. mówisz kobiecie wprost, że ci się podoba i dlatego chciałeś ją poznać) – są to otwieracze, dzięki którym możesz wzbudzić większe zainteresowanie i pokazać siebie jako atrakcyjnego mężczyznę, natomiast wymagają one od ciebie większej pewności siebie. W przypadku otwieraczy pośrednich – rozpoczynamy komunikację w sposób ogólnospołeczny, niezdradzający głównej intencji naszego podejścia (np. pytasz się kobiety, jak jej się podoba muzyka na imprezie) – tego rodzaju otwarcie nie wymaga aż tak dużej pewności siebie, szansa udanego podejścia wzrasta kilkakrotnie, natomiast proces wzięcia numeru jest trudniejszy. Należy również pamiętać, żeby otwieracz był w miarę możliwości jak najbardziej oryginalny – zwiększy to szanse wyróżnienia się wśród innych mężczyzn stąpających dookoła naszego celu, a co za tym idzie, zwiększy szansę udanego zawarcia znajomości.

Każda nowa znajomość kończy się zazwyczaj wymianą kontaktów, dzięki którym będzie można później umówić się na pierwszą randkę. Dlatego w przypadku poznania nowej kobiety, musisz kierować rozmowę w ten sposób, aby po jej ukończeniu wziąć do niej numer. Pamiętaj o tym, że najlepszym momentem brania numeru jest moment, kiedy czujesz, że kobieta jest tobą maksymalnie zainteresowana. Właśnie to zainteresowanie spowoduje, iż będzie chciała się z tobą spotkać jeszcze raz. Dlatego nigdy nie przeciągaj rozmowy w momencie zawierania znajomości. Przeciętna rozmowa na ulicy albo centrum handlowym powinna trwać 5-10 minut, natomiast w klubach nocnych – 10-20 minut. Przeciągniecie rozmowy poza tą ramę czasową może spowodować, że zainteresowanie zmaleje i kobieta nie będzie już tak bardzo chętna, by zobaczyć się z tobą jeszcze raz!

Podczas rozmowy staraj się poruszać ogólnożyciowe tematy, które wiążą się z pozytywnymi emocjami (zapomnij o polityce i gospodarce naszego kraju) i które będą kobiecie znajome. Nie można dopuścić do tego, aby rozmowa wyglądała jednostronnie. Z praktyki wynika, iż najciekawszym tematem dla rozmówcy jest on sam, dlatego pytania dotyczące samej kobiety i jej osobowości sprawią, iż będzie ona bardzo zaangażowana w rozmowę i uzna, że konwersacją z tobą była bardzo interesująca. Ostatnim ważnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, jest już sam moment brania numeru. Numer, jak już wcześniej napisałem, najlepiej brać w chwili, gdy poczujesz, że kobieta jest tobą maksymalnie zainteresowana i chętna spotkać się ponownie. Właśnie w tym momencie najlepiej powiedzieć, że bardzo fajnie ci się z nią rozmawiało, ale musisz już uciekać, i zaproponować jej spotkanie za kilka dni, aby poznać się lepiej i kontynuować waszą ciekawą rozmowę. Dopiero wtedy, jak kobieta zgodzi się na spotkanie, możesz wyciągać komórkę i zapisać jej numer. Zwróć uwagę na dwie kwestie: 1) nigdy nie prosimy kobiety o spotkanie, jedynie proponujemy się spotkać, 2) numer bierzemy dopiero po tym, gdy ona wyraziła chęć spotkania się z tobą. Nie będę wyjaśniać w tym artykule, dlaczego tak należy zrobić, lecz zapewniam, że skuteczność w tym przypadku będzie wyższa.

To podstawowe zasady i wskazówki, które pomogą ci skutecznie zawierać znajomości z atrakcyjnymi kobietami w dowolnym miejscu i czasie. Oczywiście reguł, jak to robić w sposób jak najbardziej skuteczny, jest o wiele więcej, ale trzymając się tylko tych prostych, podstawowych zasad, zauważysz znaczny wzrost swojej skuteczności i twoja lista kontaktów w komórce codziennie będzie wzrastała o kilka numerów nowo poznanych, pięknych pań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *