Zachowania ewolucyjne

Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 777 178 Tylko 4,92 zł/min
RMSU. pod nr: 73856 (3,69 zł/sms)
Chcesz rozmawiać taniej?
Zapłać z góry a oddzwonię do Ciebie!
już od 1,50 zł/min
Zamów rozmowę

Wstęp

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się na czym polega sens Twojego życia, dokąd ono zmierza oraz jakie ma znaczenie dla innych osób? Jaką rolę odgrywasz w całym społeczeństwie i czy jesteś wyjątkową osobą?

Wczoraj wieczorem leżałem z nowo poznaną dziewczyną w łóżku oraz toczyliśmy ogólno tematyczną rozmowę. Dziwnym trafem rozmowa się sprowadziła ku tematowi relacji interpersonalnych między kobietami oraz mężczyznami. Po paru minutach usłyszałem następującą frazę: „Wiesz, kiedy popatrzyłeś na mnie wtedy w pubie od razu zrozumiałam, że się prześpimy. Nie wiedziałam tylko, że to nastąpi tak szybko. Natomiast później, gdy po raz pierwszy spotkaliśmy się, od razu chciałam się na Ciebie rzucić!”. Ja oczywiście odpowiedziałem, iż nie miałem pojęcia, że tak to może działać u kobiet. Cholera, przecież z całych sił próbowałem udawać brak wiedzy na temat stosunków damsko-męskich! Szczerze mówiąc, byłem trochę zniesmaczony tym, co ona mi powiedziała. Poszliśmy do łóżka na 3 spotkaniu. Nie chciałem uderzać za mocno na pierwszym, dlatego tak to się przeciągnęło. Natomiast później okazało się, że ona była już gotowa na pierwszej randce. Więc po co te wszystkie starania? Jakie marnotrawstwo zasobów!

Przypomniały mi się moje początki w stosunkach z kobietami. Moja pierwsza kobieta w wieku 14 lat, moje pierwsze zauroczenia, pierwsze porażki. Później zacząłem się interesować profesjonalnie uwodzeniem. Pamiętam swoje pierwsze podejścia, wyuczone paterny i różne inne śmieszne rzeczy. Działało to kiepsko, ale zawsze wiązałem swoje sukcesy z tym, iż korzystam z profesjonalnych „technik”.

Dopiero kilka lat później nastąpił moment, który odmienił moje całe podejście do życia, zwłaszcza w stosunku do kobiet. Odrzuciłem wszystkie wcześniej poznane techniki oraz zacząłem korzystać z nowopoznanej metodologii, która odwróciła moje życie o 180 stopni.

Ewolucyjne role kobiet oraz mężczyzn

W czasie gdy znaczna część społeczności PUA próbuje wymyśleć nowe rutyny oraz patterny, a w telewizji leci reportaż pokazujący amatorów próbujących zostać trenerami uwodzenia, proponuję zagłębić się w naukę, która się nazywa socjobiologią.

Człowiek w swojej naturze jest produktem ewolucji oraz wszystkie jego zachowania w jakimś stopniu są powiązane z ewolucją. Oczywiście, jesteśmy osobami społecznymi i w dużym stopniu nasze superego decyduje o naszym zachowaniu, natomiast jak później się przekonacie, nawet nasze superego służy na korzyść ewolucji.

Mówiąc o gatunku homo sapiens z punktu widzenia ewolucji nie zobaczymy nic wyjątkowego w porównaniu do innych gatunków zwierząt. Warunki naturalne dookoła nas nieustannie zmieniają się, w wyniku czego nasz gatunek nieustannie ewoluuje tak, aby, następne pokolenie było jeszcze lepiej dostosowane do obecnie panujących warunków. Zarówno w przypadku homo sapiens, jak i w przypadku większości gatunków zwierząt samica jest bierna oraz selektywna, natomiast samiec jest aktywnym nosicielem materiału genetycznego. Zadaniem kobiety jest otrzymanie materiału najlepszej jakości, zadaniem mężczyzny – przekazanie swojego materiału genetycznego do jak największej liczby kobiet.

Czytając te wnioski zastanawiasz się, w jaki sposób one są powiązane z uwodzeniem? Okazuje się, że jest to podstawa uwodzenia, bez zrozumienia której nigdy nie zostaniesz dobrym uwodzicielem!

W przypadku ludzi ciekawą sprawą jest fakt, iż w trakcie ewolucji otrzymaliśmy cechę, którą nie posiada żaden inny gatunek zwierząt – wysoko rozwinięty mózg oraz na skutek tego – zdolności umysłowe. Również istotnym spostrzeżeniem jest fakt, iż od momentu zajścia w ciążę do momentu usamodzielnienia się potomka (u homo sapiens przeciętnie rodzi się jeden potomek) mija przeciętnie 5-6 lat. Z biologicznego punktu widzenia kobieta jest w stanie w ciągu swojego życia zajść w ciąże około 8-10 razy. A teraz, jak to wszystko się przekłada na to, co nas tak interesuje…

Kobieta samica oraz kobieta społeczna

Zadaniem życia kobiety jest znalezienie najlepszego materiału genetycznego (czyli najlepszego samca, której ten materiał jej przekaże). Najlepszy materiał genetyczny posiada ten samiec, który jest najlepiej dostosowany do warunków środowiska. Nie będzie dla nikogo to wielką tajemnica jeżeli powiem, iż naturalnie najlepiej przystosowanymi osobnikami są mężczyźni, którzy znajdują się na górze piramidy społecznej. Tak jest teraz i tak było zawsze. Jedyne, co się zmienia, to czynniki, które pozwalają mężczyznom wspiąć się na ten najwyższy poziom drabiny społecznej.

Przez bardzo długi czas (dziesiątki tysięcy lat) na szczycie drabiny stał najmocniejszy fizycznie samiec. On dzięki swojej mocy fizycznej dominował całą populacje lokalną (był samcem alfa, który dominował samców beta). Czasy się zmieniały, pojawiały się pierwsze organizacje społeczne, ludzie zaczęli wytwarzać narzędzia pracy. Pojawiały się państwa, rozpoczynały rozwijać się technologie. Siły fizyczna już nie wystarczała, aby osiągnąć szczyt władzy, pojawiały się zupełnie inne cechy, które to umożliwiały. A więc lider (który jednocześnie jest najbardziej atrakcyjny dla kobiet) miał już zupełnie inne cechy. Cechy atrakcyjności mężczyzny zmieniają się wraz z czasem, w chwili obecnej najlepiej one są opisane w Teorii Atrakcyjności Mężczyzny (czyli inaczej T100P).

W związku z tym, iż cykl ciąży + wychowania dziecka do momentu usamodzielnienia się w przypadku homo sapiens wynosi 5-6 lat oraz z tym, że we wspomnianym okresie kobieta jest wyjątkowo osłabiona oraz obciążona – musi urodzić dziecko, karmić je, opiekować się nim, zrozumiałym jest, iż kobieta potrzebuje osoby, która będzie ją bronić oraz wspierać w wychowaniu potomstwa. Ewolucyjnie mężczyzna nie jest zaprogramowany w ten sposób, że będzie chciał zostać oraz wychowywać dzieci każdej kobiety, którą zapłodni (czyli z którą będzie miał seks). W jaki sposób w takim razie kobieta jest w stanie utrzymać przy sobie mężczyznę? Otóż na pomoc przyszedł naturalnie rozwinięty w trakcie ewolucji mechanizm PNP (Positive-Negative-Positive), który wytwarza w mężczyźnie uzależnienie od kobiety. Środek, dzięki któremu to uzależnienie powstaje jest… SEKS. Dokładnie to coś sprawia, iż stajemy się osobą uzależnioną od kobiety.

A więc kobieta musi uzależnić od siebie najlepszego samca, aby z nim zajść w ciążę oraz aby on potem pomagał w wychowaniu potomstwa. Już pewnie domyślasz się, skąd się wzięły takie różne rzeczy jak – instytucja małżeństwa (narzucona przez społeczeństwo za pośrednictwem kobiet instytucja społeczna, która w sposób formalny gwarantuje kobiecie, iż mężczyzna będzie przy niej), „nie mogę tak od razu z Tobą pójść, musimy ufać sobie nawzajem oraz muszę wiedzieć, iż Tobie na mnie zależy” (jak będziesz chodził ze mną dwa miesiące oczekując na seks, który być może będziemy mieć, wtedy będę miała 100% pewność, iż da się ciebie spokojnie uzależnić ode mnie oraz od seksu ze mną) Niestety ewolucja nie zna pojęcia „sprawiedliwość”, gdyż to pojęcie jest produktem naszego umysłu, które definiuje się przez nasze superego. I niestety w ewolucji z naszego punktu widzenia są sprzeczności. Tak, akt płciowy sprawia, iż pojawia się nowe potomstwo. Przyjemność pochodząca od seksu oraz popęd seksualny (które również są produktem ewolucji) są środkami, dzięki którym następuje akt płciowy. Dzięki temu, że seks daje nam największą przyjemność, którą można osiągnąć w sposób naturalny (alkohol, narkotyki oraz inne fajne rzeczy są już wyrazem ludzkiej twórczości), jest on idealnym środkiem, aby uzależnić od siebie mężczyznę. Ale czy się da uzależnić od siebie najlepszego mężczyznę? Teoretycznie jest to niemożliwe, praktycznie – bardzo ciężkie do wykonania, aczkolwiek możliwe.

Mężczyzna samiec oraz mężczyzna społeczny

Jak już wcześniej wspomniałem – mężczyźni się dzielą na samców alfa (dominujących) oraz beta (pasywnych). W czasach historycznych samce alfa rządziły społecznościami w sposób dość okrutny, do nich należało pierwszeństwo we wszystkim, oni zawsze brali wszystko to, co najlepsze. Samce beta musiały cieszyć się z tego, co im zostawiały im samce alfa.

Logicznym jest, iż samce alfa były bardziej atrakcyjne dla kobiet, gdyż wiążąc się z nimi miały większą szansę na przetrwanie oraz na lepszą jakość życia. No i tutaj właśnie pojawił się problem, który burzy kobiece intencje. Głównym zadaniem samca jest kontynuacja rodu – otrzymanie najlepszego potomstwa, wykorzystując strategie zapłodnienia największej ilości samic – statystycznie któraś z nich urodzi genetycznie o wiele lepsze potomstwo. Nie leży w celu samców alfa pozostawanie w związkach z kobietami.

Głównym powodem, który motywuje mężczyzn do uwodzenia kobiet jest popęd seksualny. Aby go zadowolić musi zdobyć kobietę oraz dzięki niej zaspokoić swoje potrzeby (czyli de facto ją zapłodnić). Czyli można powiedzieć – SEKS jest głównym celem mężczyzn w stosunkach z kobietami.

W trakcie ewolucji pojawiły się dwie główne strategie uwodzenia w przypadku mężczyzn – strategia samców alfa (strategia samców) oraz strategia samców beta (strategia mężów) – obydwie prowadzą do zdobycia kobiety oraz zapłodnienia jej, natomiast koncepcje te różnią się czasem realizacji oraz skutecznością. Proponuje rozpatrzyć odrębnie każdą z nich.

Strategia samca

Tutaj od razu trzeba zwrócić uwagę na to, iż samiec alfa nigdy nie czuje ograniczenia związanego z seksem – gdyż kobiety go pożądają (jako dominującego samca oraz dostarczyciela najlepszych genów) oraz w jego życiu nigdy nie zabraknie nowych kobiet. Dlatego jego strategia polega na BRANIU. Samiec nie boi się okazywać swojego seksualnego zainteresowania oraz po prostu „BRAĆ” kobiety. Gdy tylko ma miejsce stosunek seksualny, misja samca wobec danej kobiety jest skończona, poczym idzie on do następnej kobiety. W swojej strategii samiec alfa nie przejmuje się tym, czego ona chce oraz nie boi się jej stracić, gdyż są następne, o wiele lepsze. W swojej strategii samiec kieruje się tym, czego chce sam. Chęci kobiety oraz zaspokajanie tych chęci jest kwestią drugorzędną. Jak łatwo zrozumieć jest to strategia krótkoterminowa, cel której się kończy po pierwszym seksie z kobietą.

Strategia męża

W przeciwieństwie do strategii samca, strategia męża jest strategią długoterminową. Samce beta zawsze odczuwają niedobór kobiet, dlatego ich strategia polega na zdobywaniu kobiety oraz jej utrzymaniu. Powody, z powodu których mężczyźni wybierają daną strategię, to temat na odrębny artykuł. W skrócie mówiąc, głównymi przyczynami danej strategii są własne lęki samców, niska samoocena oraz obawa przed zmianami.

W przypadku tej strategii główną przynęta mężczyzn nie są oni sami, lecz to, co oni są w stanie zrobić dla kobiet. Aby zdobyć kobietę, mężczyźni rozpoczynają pokazywać jej, jak im na niej zależy. Rozpoczynają się randki, kupowanie prezentów, wyjścia do kina , restauracji (gdzie oni oczywiście płacą za kobietę) oraz wyznania miłości. Mężczyźni pokazują, że są w stanie zrobić dla kobiet wszystko to, czego one pragną. Starają się udowodnić, że są gotowi oddać kobiecie wszystkie swoje zasoby (czas, pieniądze, umiejętności), aby ona pozostała z nimi.

„Bądź ze mną, gdyż potrafię zaopiekować się Tobą oraz dać Ci wszystko to, czego tylko zapragniesz” – dokładnie tak myślą.

Jakich mężczyzn wolą kobiety?

Chyba już nie będzie dla Ciebie dziwnym, jeżeli Ci powiem, iż na poziomie podświadomości kobiety pragną mężczyzn samców. Dlaczego? Proste – ich geny są lepsze, istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, iż dzięki nim urodzą potomstwo, które będzie o wiele lepiej przystosowane do otaczających warunków oraz które otrzyma lepsze geny.

A co z samcami beta? Są również potrzebni. Przecież ktoś musi wychowywać potomstwo, dbać o nie oraz dbać o samą kobietę. Jeżeli samiec alfa daje dobre potomstwo, to utrzymanie go jest nietuzinkowym problemem. Może mieć mnóstwo kobiet i pierwsza próba testowania go (ST) będzie równa z tym, że pójdzie do innej. Po drugie, natura samców alfa polegająca na dbaniu przede wszystkim o siebie jest krajnie sprzeczna z podejściem mężczyzn najbardziej odpowiednich do wychowywania potomstwa. Tacy mężczyźni, ze strategią męża, są w stanie oddać wszystko kobiecie oraz potomstwu, aby tylko ona była przy nim.

Po co nam to wszystko?
Ten artykuł jest tylko małą próbą wprowadzenia Ciebie, przyjacielu, do prawdziwego świata stosunków damsko-męskich, który rządzi się zasadami natury. Nie ma tutaj miejsca na romantyczną miłość oraz na wiele innych bzdur, opisywanych w książkach. Tak, życie jest okrutne.

Już pewnie wiesz, dlaczego kobiety mówią do Ciebie: „Musimy lepiej się poznać”, „Muszę wiedzieć, iż Ci na mnie zależy”. Już pewnie wiesz, dlaczego z niektórymi mężczyznami kobieta od razu idzie do łóżka, natomiast z innymi miesiącami chodzi na spacery oraz karmi go „Muszę wiedzieć, iż jestem dla Ciebie wyjątkowa – dopiero wtedy prześpimy się ze sobą”.

Podsumowanie

Może w tym momencie robisz pierwsze kroki w uwodzeniu lub może już uważasz się za zaawansowego uwodziciela. Zastanów się na chwile, czego pragniesz od życia oraz od relacji z kobietami. Przeanalizuj swoje poprzednie stosunki z kobietami oraz odpowiedź sobie na pytanie, jaką strategie sobie wybrałeś. Czy byłeś osobą, która brała czy osobą, która dawała, nie oczekując nic w zamian.

A jeżeli w trakcje czytania tego artykułu chociaż jeden raz powiedziałeś: „O kurde, ale suka” lub „Ale byłem głupi” – jest to twarda oznaka, iż sam czas brać się za siebie oraz coś zmienić w swoim życiu.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – jestem chętny do pomocy oraz do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *