Podstawowe rodzaje knebli

Zdławienie wszystkich jęków w zalążku, uciszenie psujących klimat chwili obaw i pretensji, a co najistotniejsze ukazanie partnerowi uległemu jego prawdziwego miejsca pod nogami nadając tym samym odpowiedni charakter zabawy! Każdy doskonale wie, do czego służy knebel i wykorzystuje go według indywidualnych zamierzeń tak, aby praktyki bdsm przyniosły jeszcze więcej przyjemności. Czasem wystarczy kawałek pończoszki zwykła szara taśma klejącą by z ust nie dobiegł żaden niepożądany dźwięk, czasem można wykorzystać kawałek szmatki zawiązując ją w części potylicznej głowy jednak w chwili obecnej knebel to już nie tylko zwykły materiał to profesjonalne akcesorium występujące w różnych formach, a jego zadaniem jest nie tylko tłumić dźwięki, ale także wprowadzać odpowiednie napięcie seksualne. Na półkach sexshopów pojawia się coraz różnorodniejsze przyrządy do uciszania uległych, a erotycznym sloganie bdsm padają takie hasła jak m.in ballgags, ringgags, ropegags, co tak naprawdę można przez nie rozumieć? Jakie rodzaje knebli najczęściej wykorzystywane są w bdsm i jak je rozróżnić?

Chwilę, gdy język powstrzymywany był tylko i wyłącznie bawełnianym materiałem minęły bez powrotnie. Dzisiejszy świat akcesoriów erotycznych proponuje nam różnorodność również i knebli. Wiele z nich szytych jest i wykonywanych z najlepszych materiałów skórzanych, posiada odpowiednie atesty, które wykluczają zawartość związków toksycznych i tych niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego. Kneble z kulą, dwoma poziomo ułożonymi patyczkami, a nawet te posiadające sztuczne kilkunastocentymetrowe diodo do penetracji! Te i wiele innych propozycji powstaje tylko z jednego powodu! By spotęgować podniecenie i klimat erotycznych zabawach! W chwili obecnej knebel nie służy już tylko do zagłuszenia jęków, ba często jego wyszukane odmiany wcale idealnie nie tłumią wydawanych z ciała niewolnika dźwięków, ich rola skupia się na zasadzie narzędzia wprowadzającego odpowiednią wizualizację, często też będącego zabawką erotyczną dającą odczuć uległemu jeszcze większy dyskomfort! Mocny uścisk szczęki wprawiający w oszołamiający ból, albo niekontrolowana wyciekająca strumieniem ślina przez kancik ust może wprowadzić element upokorzenia i stać się motywem do dalszych zabaw!

Ten sam cel, jednak zupełnie inna budowa i zasada działania knebli wyróżnia kilka podstawowych rodzajów:

Cloth-gags – najprostszy i najbardziej rozpowszechniony knebel z materiału. Mimo, iż można spotkać wiele sklepowych wersji Cloth-gagsów równie dobrze do tej gruby można zaliczyć wykorzystanie pończoch, majtek, skarpetek, apaszek, chust i wielu innych rzeczy materiałowych, które posiadamy pod ręką. Materiał znajdujący się w ustach zatrzymywany może być przez zwykłą szarą taśmę klejącą, bandaże, lub szerokie sznury. Niektórzy cloth-gags wykonują z szerokich lin gdzie supeł wiążący przytrzymuje materiał znajdujący się w ustach! Estetyka wizualna cloth-gagsów wielce odbiega od ich efektywności tłumienia dźwięków. Jeśli ktoś ceni sobie ciszę podczas sesji, chce uwolnić się od możliwości niekontrolowanych konwersacji czy wyrzutów ze strony uległego cloth-gags będzie wręcz idealny! Warto pamiętać, że stosowanie knebli, które całkowicie uniemożliwiają komunikację głosową ograniczają też możliwość ostrzeżenia strony dominującej o możliwości pojawianie się niebezpieczeństwa. Należy jeszcze przed zastosowaniem danego rodzaju knebla ustalić umowny znak, który z równym skutkiem zastąpi słowo bezpieczeństwa.

Ball-gags – grupa knebli, których podstawą jest kula umieszczana w ustach partnera. Składają się najczęściej z skórzanego paska zakładanego na potylice i owej kuli wykonanej z gumy bądź twardego kauczuku, który posiada specjalne otworki ułatwiające oddychanie. Wyposażone są w odpowiednią regulację poprzez zapięcia przesuwne lub klamerkowo-oczkowe. Ball-gags ma za zadanie utrzymywanie ust w pozycji otwartej, materiał, z którego wykonana jest sama kulka powinien być odporny na przegryzienie, a zarazem zachowywać odpowiednią elastyczność tak, aby przy silnym zapięciu nie spowodować wyłamania szczęki uległemu. Przy zakupie knebli kulowych z niskich półek cenowych należy zachować ostrożność i upewnić się czy nie zostawiają one przebarwień na ustach i języku uległego. Dla lepszej wizualizacji i pewniejszego trzymania kuli w ustach partnera ball-gags występuje również pod postacią knebla z uprzężą obejmującą głowę, co technicznie znane jest pod nazwą harness-gags. Dzięki zastosowaniu dodatkowej uprzęży w części potylicznej, środkowej i podbródkowej piłeczka znajdująca się w ustach staje się wręcz niemożliwa do wypchnięcia przez język, co jeszcze bardziej potęguje odczucia, jakie podczas sesji odbiera uległy.

Ring-gags – grupa knebli pierścieniowych, która ma za zadanie uniemożliwić osobie kneblowanej zamknięcie ust. Jak sama nazwa wskazuje w ring-gags podstawą jest odpowiednio wyprofilowany ring- metalowe koło o określonej średnicy, które po umieszczeniu w ustach nie blokuje języka, a co za tym idzie pozwala na wielce wyrafinowane zabawy zależne tylko od wyobraźni partnerów. Ring-gags nie jest kneblem doskonałym, a jego tłumienie dźwięków jest wielce nieefektywne, przez metalowy ring powoduje szybkie pojawienie się dyskomfortu i ból szczęki zakneblowanego partnera, ale niezaprzeczalnym pozytywem jest niczym nie blokowany dostęp do otworu gębowego. Wykorzystując Ring-gags podobnie jak w Ball-gags istnieje duże prawdopodobieństwo niekontrolowanego wycieku śliny z ust kneblowanego. Tu również jak w poprzednio opisywanym rodzaju występuje wersja z uprzężą głowy zwana harness ring-gags. Knebel pierścieniowy niekiedy możemy spotkać również w odmianie z czterema kłami wystającymi z ów metalowego koła, taka odmiana pierścienia rozpoznawalna jest pod nazwą spider-gags.

Tape-gags – kneblowanie polegające na zaklejeniu ust partnera szeroką taśmą bądź odpowiednio mocnym plastrem. Tape-gags to najczęściej wszelkiego rodzaju taśmy izolacyjne, mocne samoprzylepne taśmy pakunkowe lub chirurgiczne plastry opatrunkowe! W wykorzystaniu Tape-gags liczy się siła trzymania taśmy na ustach im mocniejsza i wytrzymalsza lepiej tłumiąca dźwięki tym lepsza. Mogłoby wydawać się, że wykorzystanie tego rodzaju prostego sposobu na kneblowanie jest bezpieczne, jednakże osoba zakneblowana taśmą może oddychać tylko przez nos, dłuższe noszenie i zdejmowanie jest okropnie bolesne, a same kleje używanie w różnego rodzaju nośnikach foliowych mogą nawet powodować uczulenia.

Bit-gags – grupa knebli wędzidełek, wyglądem bardzo przypominających te stosowane u koni. Tu w usta kneblowanego partnera trafia prosty pręt, gumowy pałąk, twardy syntetyczny materiał. Bit-gags daje wyraźny uścisk na kanciki ust i przede wszystkim na szczękę. Rodzaje tego knebla szczególnie upodobały sobie pary bawiące się w pony-girl bądź podobne praktyki naśladujące zwierzęce zachowania. Wędzidło metalowe niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia zębów, dlatego jeśli decydujemy się na bit-gags warto na pierwsze próby wykorzystywać pręty obłożone gumą.

Pump-gags – grupa knebli pneumatycznych prościej mówiąc pompowanych. Pump-gags najczęściej są w kształcie niewielkiego balonika który włożony do ust zwiększa swoją objętość pod wpływem napełniania się powietrzem wysyłanym przez niewielką manualną gruszkę. Pump-gags idealnie wypełnia wnętrze ust poprzez wzmocnioną warstwę zewnętrzną jest odporny na działania mechaniczne, a poprzez nacisk na górne obszary podniebienia potrafi szybko spowodować maksymalne rozwarcie szczęki. Wykorzystując pump-gags należy zachować szczególną ostrożność z powodowaniem rozwarcia szczęki, niektóre baloniki osiągają średnice większą niż pozwala na to budowa anatomiczna partnera lub partnerki.

Stick-gags – rodzaj knebla unieruchamiającego język! Wykonany jest najczęściej z dwóch cienkich drewnianych listewek bądź patyczków, między którymi umieszcza się język kneblowanego jak najdalej od jego nasady! W chwili uwięzienia języka na obu końcach patyczków umieszcza się gumki, linki bądź innego rodzaju wiązanie nie pozwalające na oswobodzenie języka! Stick-gags zrodziło się w Japonii, gdzie do dnia dzisiejszego jego popularność wcale nie słabnie.

Dental-gags – grupa dentystycznych rozwieraczy szczękowych wykorzystywanych jak kneble! Sposób ich zakładania oraz anatomiczna budowa nie pozwala na łatwe oswobodzenie się z danego akcesorium, a dodatkowo umożliwia idealny dostęp do pełni rozwartych ust partnera bądź partnerki, co skutkuje możliwością stosowania seksu oralnego, wymuszeniem przyjmowania moczu bądź innych przedmiotów które dominujący zechce umieścić w ustach uległego.

Do listy wyszczególnionych knebli można jeszcze dołączyć kneble wykonane ze sznura lub paska zwane rope-gags czy penis–gags, czyli kneble ze specjalnie zintegrowanym sztucznym diodo pozwalające na uwolnienie wybujałych fantazji. Różnorodność dostępnych knebli ciągle się rozrasta i zapewne do listy można by było ciągle dodawać nowy rodzaj, ale najważniejszy jest fakt samej roli jaką w współczesnym bdsm ma odgrywać to erotyczne akcesorium. Knebel już dawno przestał spełniać roli zabawki potrzebnej do potocznego zatkania ust, stał się nieodzownym narzędziem, który bezproblemowo pozwoli osobie dominującej na sprawowanie kontroli nad uległym! Dzięki kneblom utrzymującym rozwartą szczękę można ukarać uległego np. za pomocą praktyki facefucking, wlewać do gardła różne płyny czy kontrolowanie umieszczać przeróżne przedmioty. Konstrukcja nowoczesnych knebli choć nie jest wielkim szczytem techniki w łatwy sposób daje możliwość spowodowaniu dyskomfortu, a nawet bólu będącego tylko początkiem skrzętnie obmyślonej kary! Odebranie głosu to już za mało, teraz kneble potrafią dużo więcej i stają się idealnym narzędziem do realizacji najskrytszych fantazji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *