Kobieta i fetysz

Według statystyk z I.kw 2010 opublikowanych przez (APA – American Psychiatric Association) co dwudziesty mężczyzna zdolny do współżycia odnosi wzmożoną satysfakcję seksualną poprzez kontakt z fetyszem, co dziesiąty posiada niecodzienne fantazję i dąży do spełnienia coraz to nowych perwersyjnych sytuacji. Wiele rodzajów fetyszy m.in. stóp, dłoni elementów ubioru od zawsze były przypisywane tylko i wyłącznie płci męskiej, która nie zaprzestaje poszukiwań w dążeniu do uzyskiwania coraz to nowych bodźców seksualnych. Jednak czy w bdsm, gdzie pełno jest seks akcesoriów, lateksu, błyszczącej skóry i nad wymiar wielu dodatków podnoszących atrakcyjność zabaw fetysze dotyczą tylko i wyłącznie samych panów? Czy kobiety nie mają żadnych fetyszy, a może to nad wymiar skrzętnie ukrywają?

Suche definicje słownikowe opierające się na terminach stosowanych w psychiatrii określają fetyszyzm jako zaburzenie prawie wyłącznie występujące u mężczyzn, przypisują mu miano parafilii będącej psychicznym zaburzeniem normalnych preferencji seksualnych człowieka. Do groźnie brzmiących terminów słownikowych należy podchodzić z lekkim przymrużeniem oka ponieważ fetysz w współczesnej seksuologii staje się coraz bardziej szerzącym się źródłem podniecenia i jego forma prowadząca do odczuwania satysfakcji przez obojgu partnerów jest jak najbardziej dopuszczalna. Dopiero zaburzenia psychiczne na tle fetyszu prowadzące do utraty kontroli nad umysłem i ciałem spychające człowieka do czynów karalnych i upośledzenia społecznego stają się groźną parafilią. Czy zatem do końca ufać słownikowym pojęciom, które nie zawsze mają spełnienie w rzeczywistości? Jak to jest z płcią piękną? Czy kobieta i fetysz mogą tworzyć dobrą parę?

Sposób postrzegania otoczenia jak również rzeczy czy bodźców przez kobiety różni się od obrazowego przyjmowania rzeczywistości przez mężczyzn. Prawda jest taka, że kobieta odbiera napięcie seksualne i wszelkie akcesoria ku jego wznieceniu w sposób bardziej emocjonalny, postrzega daną praktykę czy element ciała partnera w kilku płaszczyznach. Mogłoby się wydawać, że pończochy, podkolanówki, obcasiki, a nawet kozaczki występujące w również z zabawach bdsm tak uwielbiane i chętne noszone przez panie mogą być ich fetyszem! Okazuje się, że nie! Pięknie dobrana bielizna erotyczna jest dla pań upodobaniem, mającym na celu podkreślenie kobiecości zwiększenie swojej wartości w oczach partnera. Panie podświadomie dążą do piękną, pragną być jedynym tym największym elementem przyciągającym uwagę! Starają się być czynnikiem podniecenia, chcą się podobać pragną, by temat toczył się wokoło ich osoby. Panie nie wynoszą podniecenie z stroju, jaki na siebie wkładają, a sytuacji i fascynacji, która właśnie dzięki ich ubiorowi powstaje. Płeć piękna często do swojego erotycznego ubioru wprowadza zmiany kupując zwiewne apaszki, nowe pończoszki czy podkolanówki, uwielbia niekiedy nowe eksperymenty wszystko dla wewnętrznego spełnienia kobiecości dopiero na drugim miejscu dla partnera. Upodobania wynikające z sposobu bycia i emocjonalności nie można nazwać w tym przypadku fetyszami. Podobnie jak preferencje w dobrze mężczyzn, jedna pani ma słabość do blondynów, inna woli brunetów, a i tak w ostateczności może zostać partnerką szatyna.

Fetysz ma przyciągać ma działać na podświadomość, tak, że kobieta będzie do niego wracać, tu ciężko szukać odpowiedzi w niecodziennych akcesoriach, męskich strojach. Ile kobiet jest fankami męskich butów, czy włada na stopy skarpety partnera, ponieważ daje im to nieograniczone podniecenie seksualne? Niewielki odsetek procentowy, a może nawet i zero!

Doszukując się fetyszy u pań trzeba zagłębić się bardziej w rzeczy nie namacalne. Panie mają swoje stałe perwersyjne bodźce seksualne umiejscowione w cech ludzi, przedmiotów. Fetysz tkwiący w kobiecie mocno działa na intuicyjność wyborów i dążenie do sprowokowania danej sytuacji. On staje się podstawą często tak nieoczekiwanego pozbycia się racjonalizmu dla nowo wymyślonej fantazji. Same panie nie mówią o swoich fetyszach, bo nie postrzegają ich w takim świetle jak panowie. Gdy mężczyźni, co jakiś czas wręcz błagają o możliwość lizania palcy u stóp czy zapuszczenie zarostu przez panią by móc rozkoszować się zapachem włosów łonowych tuż po zakończeniu toalety kobiety odnoszą satysfakcję z odpowiedniego dobranych dzięków, głosu, pewnego rodzaju wrażliwości uczuciowych z cech danych sytuacji wpływających na wewnętrzną cześć umysłu. Aby coś urosło do rangi kobiecego fetyszu nie tylko musi nieść za sobą podniecenie w danej sytuacji, musi oddziaływać na upodobania cechy charakteru i sposób rozumowania. Kobiety same o tym nie wiedząc żyją z fetyszami podświadomie do nich dążą i bez nich czują pustkę. Istnieją przypadki, gdy kobiety dzień w dzień myślą o męskich pośladkach, odczuwają satysfakcję, gdy dotykają męskich pieprzyków na skórze czy mogą ciągle łapać za klamerki paska spodni partnera. Spotyka się również fetysz płynący z męskich dłoni, szramy na skórze, czy naturalnego zapachu produkowanego przez naskórek dojście do takiego stanu u kobiet jest uwarunkowane długą ewolucją emocjonalnością! Gdy dany fetysz już się pojawi pozostaje zakorzeniony w umyślę na zawsze!

Warto zapytać się czasem kobiety, co najbardziej podniecającego pamięta z początków znajomości, co podniecało ją podczas gorących stosunków, co oprócz relacji, tortur, rozkazów widzi w podczas sesji być może kiedyś sama się nie spodziewając wyszepta nam jakiś swój niecodzienny fetysz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *