Formy Facesittingu

Facesitting nazywany zbawienną praktyką przynoszącą olbrzymie doznania zarówno dla strony uległej jak i dominującej traktowany jako forma oddania niekiedy kara za niesubordynację, a jednak częściej wykorzystywany jako największe narzędzie nagrody już na dobre wpisał się do klasycznych technik urozmaicających zabawy w związkach opartych na doktrynie bdsm, choć jego zastosowanie na pewno przyniesie wiele przyjemnych chwil nie tylko osobom opierającym swoje działania na kulturze uległości i dominacji.

Mówiąc słownikowo facesitting jest praktyką seksualną gdzie jeden z partnerów przybierając odpowiednią pozycję siada na twarzy drugiego w taki sposób, aby doszło do kontaktu ust z genitaliami i możliwa była stymulacja oralna bądź analna. Partner znajdujący się na górze ma pełną swobodę pozycji, dzięki czemu pieszczoty mogą być również skierowane na anusa, bądź wykorzystywane w kilku wariantach naprzemiennie. Praktyka nie wymaga specjalnych pomieszczeń czy wykorzystania przyrządów do jej uprawiania potrzebna jest para partnerów. Korzenie facesittingu sięgają do początków naszej ery, gdzie już Egipcjanie wykorzystywali nos i usta do sprawiania przyjemności kobiecie, która przyjmowała pozycję na kucka czy wykonywała półprzysiad, potwierdzają to setki hieroglifów znajdujących się w takich miastach jak: Luksor, Abu Simbel i innych, gdzie znajdują się największe świątynie. W średniowieczu praktyka znana była jako „Lip service” gdzie wysoko majętne damy osamotnione w swoich dworach podczas długoterminowych nieobecności mężów zadowalały się samymi językami niewolników chowając ich pod szerokimi sukniami.

Większość ogólnych definicji facesittingu mówi tylko o siadaniu na twarzy partnera jednak nie określa formy pozycji, jaką powinna przyjąć osoba wykonująca niniejszą praktykę, bowiem opieranie całego ciężaru ciała na głowie jest tylko jedną z bardziej ekstremalnych technik, w których odbierana jest stymulacja.

Klasyczny facesitting polega na przyjęciu pozycji na klęczkach, gdzie kolana oparte są o podłoże, uda ściskają głowę partnera, a genitalia znajdują się tuż na wysokości jego ust i brody. Tu ciężar ciała zostaje oparty przede wszystkim na nogach i kolanach nie jest przenoszony na twarz partnera mającego wykonać stymulację oralną. Występują dwie najbardziej powszechne formy facesittingu klasycznego: forward i reverse.

Facesitting forward – tu jeden z partnerów siada przodem w stronę drugiego partnera udami obejmując jego głowę i zachowując pewną minimalną odległość między ustami i genitaliami. Nawet, jeśli genitalia oparte są o brodę, nos, usta ciężar pozostaje na nogach i kolanach partnera będącego u góry. Jeżeli partner leży na ławeczce bądź innym podwyższeniu wówczas siadanie na twarzy odbywa się z pozycji pół przykucnięcia gdzie ciężar ciała kierowany jest na stopy partnera wykonującego facesitting. Dość powszechną metodą jest pozycja stojąca z delikatnym przykucem w stronę siedzącego partnera, choć mało ma to wspólnego z siadaniem często praktykowane np. pod prysznicem. Zaletą pozycji przedniej jest przede wszystkim kontakt wzrokowy z partnerem, co tworzy odpowiednie napięcie seksualne. Partner będący na górze może również delikatnie poruszać biodrami, dzięki czemu ociera się o język i wargi ust, co jest niewątpliwie wielkim czynnikiem stymulującym dla obojga. W pozycji forward najłatwiej jest wykonać cunnilingus, same pieszczoty odbytu wymagają od partnera siedzącego większego nasunięcia się na twarz, a od partnera leżącego wzmożonych starań oralnych.

Facesitting reverse – tu jeden z partnerów siada tyłem (plecami) w stronę drugiego partnera wewnętrzną stronę ud obejmując głowę ciężar ciała przypada przede wszystkim na łydki i kolana, a nos, usta partnera mającego wykonać stymulację znajdują się na wprost wejścia do pochwy i anusa. W pozycji na klęczkach można pod łydkami unieruchomić dłonie partnera. Reverse wykona się również z przykucnięcia opierając ciężar na stopach bądź kładąc się plecami do ciała leżącego, a rękami opierać się o powierzchnię np. łóżka, podłogi. Zaletą tej pozycji jest dobry dostęp do otworu analnego i wejścia do pochwy. Oprócz anilingus możliwa jest także stymulacja naprzemienna raz odbytu raz otworu pochwowego, co jest wynikiem wielkiej ekstazy osoby znajdującej się na górze. Osoba, która przybrała pozycję siedzącą dzięki ruchom bioder i kierowaniu ciężarem ciała może regulować siłę opadania swoimi narządami na twarz drugiego partnera.

Facesitting nie kończy się tylko na delikatnych pieszczotach płynących z klasycznych stymulacji dla ukazania pełni dominacji i władzy oraz dla odnalezienia nowych doznań stosowany jest również w pozycji tzw. Full weight

Facesitting full weight – polega na obraniu pozycji gdzie jeden partnerów siada na twarzy drugiemu przenosząc na nią cały ciężar swojego ciała. Tu najczęściej partner stymulujący ma zakryte nozdrza, usta, brodę często i czoło. Full weight przewiduje wiele wariantów od pozycji taboretu przedniego i tylnego, po boczne siedzenie na twarzy i wcale nie zmusza partnera do poziomego leżenia. Może być wykonywany w pozycji pół leżącej, półsiedzącej czy z przysiadu jak również wykorzystywać do tego elementy ruchomości wewnętrznych pomieszczenia, w których praktykujemy zabawy. Tu zarówno anus jak i otwór pochwowy dosłownie wciskany jest w usta i nozdrza. W przenoszeniu całego ciężaru ciała na twarz partnera pewnym udogodnieniem będzie, jeśli pod jego głową znajdzie się miękkie podłoże np.: poduszka, materac, koc.

Nieodpowiedzialnie wykonywany facesitting może być zagrożeniem, ponieważ istnieje ryzyko niedotlenienia, tym bardziej, jeśli zabawy prowadzone są z wykorzystaniem bondage, gdzie unieruchamiane są kończyny osoby. W full weight z wykorzystaniem kajdanek, lin warto wcześniej ustalić sobie tzw. znak bezpieczeństwa czy to ściśnięcie ręki partnera siedzącego czy wysoki ruch bioder, bądź tupnięcie nogą, aby móc poinformować partnera o wystąpieniu niebezpieczeństwa.

Facesitting niezależnie, w jakiej formie czy technice siadania na twarzy można urozmaicić np.: poprzez dodanie odpowiedniej bielizny erotycznej np.: zmysłowych stringów czy pończoch, które wraz z udami ściskają głowę niewolnika. Korzystając z pozycji facesitting forward partner oprócz stymulacji genitaliów może przekręcić głowę w bok mając dostęp do stopy osoby siedzącej, co jest pewnym wzbogaceniem zabawy o element fetyszu.

W dominacji facesitting szczególnie praktykowany jest przez kobiety. Stał się ulubioną praktyką domin, które swój słodki ciężar przenoszą na twarz niewolnika nie tylko jako element kary, ale częściej jako nagroda, dzięki, której niewolnik otrzymuje łaskę sprawiania przyjemności swojej pani. Wielu uległych dzięki zmysłom zapachu, węchu wynoszonego z bezpośredniego kontaktu z genitaliami doświadcza bardzo pozytywnych odczuć. Facesitting z powodzeniem może być praktykowany w każdym pomieszczeniu, a nawet i pod prysznicem. Stał się on również elementem teatralności zabaw łóżkowych gdzie domina siedząc na twarzy niewolnika piłuje sobie paznokcie rozmawia przez telefon czy czyta gazetę. W wersjach bardziej ekstremalnych jest łączony z podduszeniem, bolesnym ściskaniem miejsc szyjnych niekiedy ma za zadanie wprowadzić kontrolowane zamroczenie. Bardziej rozbudowana wyobraźnia łączy facesitting z strap-on.

Facesitting przez swoje nieograniczone możliwości technik, przeznaczenie i oddziaływanie na zmysły, już na zawsze wpisał się jako jedna z ulubionych i praktykowanych technik w dominacji, co ciekawe przynoszącej zadowolenie obu stronom. Na szczęście w związkach opartych na doktrynie bdsm nie wszystko musi być karą i nagrodą, a od czasu do czasu warto razem wynieść z zabaw samą rozkosz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *